+420 602 737 903 revize@profirevize.cz

Revize hromosvodů

Jak nás hromosvod chrání? Správně fungující hromosvod (přesněji bleskosvod), který je zasažen bleskem, uměle svede jeho výboj do země. Význam hromosvodu spočívá především v tom, že zabrání možnému požáru a poškození budovy i zdraví osob. Hromosvod se proto stal dnes už běžnou součástí protipožární ochrany. Přitom zamezuje i poničení elektrických a datových rozvodů v objektu.

PRAVIDELNÉ PREVENTIVNÍ REVIZE

Díky periodickým revizím máte stále jistotu, že hromosvod je v pořádku a ochrání vás i váš majetek. U komerčních objektů je revize hromosvodu většinou součástí povinné celkové elektro revize. Většina budov sloužících k veřejným účelům by měla být kontrolovaná každé 3 roky. Častější revize jsou vyžadované pro objekty, u kterých je zvýšené nebezpečí výbuchu či požáru. Pro obytné stavby je doporučená kontrola alespoň každých 5 let.

Pravidelné revize se provádějí dle následující tabulky

Pravidelné revize dle třídy LPS

Vzdálenosti mezi svody dle třídy LPS

Druhy objektu dle LPS

Tabulky a pomůcky jsou pouze orientační
Při připoškození objektu nebo ztrátách  na majetku či životek se budete jen těžko  obhajovat takovou  tabulkou .

LPS odpovídá LPL ,  LPL určíte s investorem  na základě vypočtených nákladů   na pořízení a údržbu LPS a  poměrem ceny ztrát poškození objektu s ohledem na četnost úderů blesku …   ocenění rizika

Pobočka

Humpolecká 1394, Havlíčkův Brod 58001

Otevirací doba

Po-Pá: 8:00-12:00 12:30-16:30

Zavolejte nám

602 737 903

Kontaktujte nás!

Napište na WhatsApp
Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?